Program lojalnościowy – zwiększ sprzedaż przedstawiciela handlowego w 8 krokach

Program lojalnościowy – zwiększ sprzedaż przedstawiciela handlowego w 8 krokach

Dzisiaj chcę Wam pokazać, jak poprawią się Wasze wyniki sprzedaży po tym, jak już zdecydujecie się na program lojalnościowy OFFENSIS i w jaki sposób wyręczy on Was m.in. w działaniach operacyjnych.

Czy wiedziałeś, że statystycznie sprzedawca poświęca tylko 30% czasu na działania sprzedażowe? To oznacza, że 70% czasu  zajmują mu działania operacyjne co skutecznie ogranicza jego możliwości sprzedaży i co za tym idzie zarobków.

Mam nadzieję, że ta wizja ułatwi Wam podjęcie decyzji o nawiązaniu współpracy i odczaruje mit, że programy lojalnościowe to tylko koszty i nagrody dla wybranych klientów.

 1. Nowi klienci w bazie na „dzień dobry”.
 2. Bezobsługowy system nagradzania za zakupy.
 3. Wygodny system zamawiania materiałów POS i serwisu ekspozycji online.
 4. Częstsze i większe zamówienia od lojalnych klientów.
 5. Większa moc i wydajność.
 6. Radość i pewność siebie, dzięki szybciej wyrobionemu targetowi.
 7. Wsparcie w każdym modelu pracy.
 8. Bezcenny czas na sprzedaż.

 

Nowi klienci w bazie na „dzień dobry”

Baza klientów to dla sprzedawcy podstawa warunkująca jego wyniki. Każdy przedstawiciel ma swoje ulubione miasto, sieć sklepów i całą trasę, z której wie, że wróci z zamówieniami, co przekłada się na większą motywację do pracy. Brak zamówień i nowych klientów jest bowiem dla sprzedawcy jednym z głównych powodów, dla których ten odpuszcza, zmienia pracę, czy szuka lepszego produktu, który „sam się sprzedaje”. To jednak mocne uproszczenie, bo nic nie dzieje się samo.

Wiele firm łączy działania na linii Push oraz Pull marketing, wychodząc z ofertą sprzedażową w kierunku klienta przez przedstawiciela handlowego czy telemarketera, jednocześnie budując świadomość klientów i ich potrzebę zakupową, co skłania ich do kontaktu.

Dotychczas działania Pull kojarzyły się z wysokimi kosztami (np. reklamy telewizyjne, targi), dlatego mogły sobie na nie pozwolić tylko firmy o wysokim budżecie na marketing. Dziś dzięki Internetowi i technice pozyskanie klienta to znacznie niższe koszty (m.in. formularz kontaktowy, blog, czat na stronie czy landing page).

Teraz do tego grona możesz zaliczyć również stronę WWW programu lojalnościowego wraz z przejrzystym pulpitem do podglądu zapisanych uczestników i ich aktywności.

Strona internetowa programu do personalizacji to nie tylko możliwość wprowadzenia nazwy firmy i jej logo, ale dodatkowo podstawowych informacji na temat marki, produktów, materiałów POS czy nagród, które klient otrzyma za zakupy. Strona zachęca do darmowej rejestracji w programie, a dane podane przez klienta oznaczają założenie przez niego Konta. Jako sprzedawca otrzymujesz gotowego nowego klienta w bazie, do którego możesz zadzwonić lub napisać e-maila, oczywiście wszystko w zgodzie z przepisami RODO i w wygodnej formie cyfrowej.

W ten sposób pracujesz bardziej efektywnie, nie marnując czasu na dojazdy i godziny spędzone na rozmowach z klientami, którzy nie są zainteresowani Twoimi produktami.

Wystarczy reklama strony programu lojalnościowego w Internecie, aby pozyskiwać klientów z całej Polski.

 

Bezobsługowy system nagradzania za zakupy

Program lojalnościowy OFFENSIS to również całkowicie bezobsługowy system dystrybucji nagród w postaci e-bonów do sklepów i platform WWW. Obok wygody dla klienta, obniża on nawet o 30% koszty prowadzenia takich działań marketingowych.

Klient robi zakupy w hurtowniach, te w raporcie comiesięcznym potwierdzają je. Po przeliczeniu raportu klient otrzymuje punkty na Konto. Te następnie może wymienić na e bony do sklepów.

Klient otrzyma elektroniczny e bon o wybranej wartości, który wygodnie sobie skopiuje. Wklejając go w koszyku wybranego sklepu www czy podając przy kasie sklepu stacjonarnego, obniży nim kwotę do zapłaty.

Dzięki temu, że e bony w przeciwieństwie do tradycyjnych nagród rzeczowych nie muszą być magazynowane, pakowane i wysyłane pod wskazany adres firma oszczędza nawet 30% . To przekłada się na:

 • szybszą gratyfikację, dzięki niskim wartością e bonów – klient nie musi od razu kupować wielkich ilości towaru, aby poczuć, że marka go docenia i warto właśnie ją wybrać,
 • zaangażowanie większej grupy klientów w cały proces lojalizacji. Program działa globalnie, a nie tylko dla wąskiej wybranej grupy „dużych” Klientów.

 

Wygodny system zamawiania materiałów POS i serwisu ekspozycji online.

Standy, ekspozytory, banery, woblery, katalogi, próbki produktów czy gadżety to niezbędne narzędzia wspierające sprzedaż. Materiały POS zachęcają do zakupów i zapewniają prawidłową ekspozycję towaru.

Jednak mimo to wiele firm zaraz po zaraportowaniu przez przedstawiciela umieszcza je w koszu. Jeśli nawet jest inaczej, firmy nie potrafią ich w odpowiedni sposób wykorzystać. Problemy te rozwiązuje program lojalnościowy OFFENSIS, gdzie otrzymujesz katalog materiałów marketingowych wraz z serwisem online.

To klient wygodnie zamawia dany materiał przez Internet. Zamawia materiał POS, który chce otrzymać i może najlepiej wykorzystać wedle potrzeb i możliwości. Jako że wydaje na to zgromadzone punkty, dba o pozyskany w ten sposób materiał reklamowy.

Co więcej, możesz śledzić, jak materiał POS prezentuje się w sklepie. Wystarczy, że Uczestnik Programu prześle jego zdjęcie, a Ty zwrócisz mu punkty na konto. Uczciwe, prawda?

 

Częstsze i większe zamówienia od lojalnych Klientów

program lojalnościowy i wzrost sprzedaży

Lojalny klient z chęcią powraca do zakupów Twoich produktów i Ciebie. Jak pokazują statystyki, nawet 60% Polaków korzysta dziś z programów lojalnościowych, co jest ich najlepszą recenzją.

Marketing B2C i B2B przenika coraz bardziej do świadomości klientów. Jeśli masz kartę lojalnościową znanej sieci i korzystasz z niej podczas zakupów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten mechanizm zadziałał w biznesie B2B.

 

Zapisz klienta do programu lojalnościowego OFFENSIS, a ten zacznie kupować więcej i częściej, wiedząc, że zostanie za to nagrodzony. Banalnie prosty mechanizm, który działa i jest znany każdemu z nas.

Co więcej, w tym systemie Twoi klienci są nagradzani nawet wówczas, kiedy nie pracujesz, czy jesteś na zwolnieniu. Wygodnie zamówią nagrodę lub materiał POS online bez Twojej pomocy i przy okazji złożą zamówienie w hurtowni, aby uzupełnić braki.

 

Większa moc i wydajność

przedstawiciel handlowy jako bohater

Jako handlowiec często pracujesz na prowizji, otrzymując pieniądze za sprzedaż, a im więcej klientów, tym Twoje zarobki są wyższe. Niestety, nie możesz pracować całymi dniami, a praca po 12-14 godzin na dobę jest destrukcyjna.

Tymczasem wielokrotnie potrzebujesz tyle czasu, aby obsłużyć wszystkich klientów i zebrać wystarczającą ilość zamówień. Tymczasem, jeżeli Twój klient złożył zamówienie, otrzymał punkty i wybrał sobie nagrodę, czy zamówił materiał POS, możesz go odwiedzać znacznie rzadziej. Zamówienie i sprzedaż obsłużysz online lub telefonicznie. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić na pozyskiwanie nowych klientów i obsługę ich nawet 2-krotnie większej liczby.

Przez program lojalnościowy OFFENSIS bez problemu obsłużysz klientów z dużego geograficznie obszaru.

 

Radość i pewność siebie, dzięki szybciej wyrobionemu targetowi

zmotywowany pracownik

Jako sprzedawca najczęściej na początku miesiąca otrzymujesz swój target na dany miesiąc czy kwartał. To on warunkuje wysokość prowizji od sprzedaży, a więc również Twoją wypłatę.

Przy dużej liczbie klientów możesz szybciej wyrobić plan. To natomiast przełoży się na jeszcze efektywniejszą pracę. Będziesz czuć się pewniej, a pozyskiwanie nowych klientów przyjdzie Ci o wiele łatwiej. Dodatkowo dzięki cyfrowym raportom zakupów, Ty i Twoja firma  zyskujecie istotne dane aby móc zwiększyć sprzedaż np. techniką up czy cross selling bez konieczności odwiedzania klienta osobiście.

Właśnie w tym ma Ci pomóc program lojalnościowy OFFENSIS. Chcemy, abyś mógł szybciej wyrabiać targety i pracować z większą motywacją i radością.

Dzięki platformie dostarczamy nowych Klientów i mobilizujemy ich do zakupów. Ty bez problemu obsługujesz większą bazę, działasz efektywniej i szybciej wyrabiasz targety.

 

Program lojalnościowy – wsparcie w każdym modelu pracy

praca zdalna

COVID-19 sprawił, że na popularności zyskuje dziś hybrydowy model pracy. Program lojalnościowy OFFENSIS działa online, a więc możesz go dostosować do każdej formy kontaktu z klientem:

 • bezpośrednie wizyty,
 • telefonowanie,
 • e-mail,
 • SMS,
 • czat.

Nie ma żadnych barier, aby posługiwać się tym narzędziem w każdym typie sprzedaży i na każdym etapie lejka sprzedażowego.

Dla NOWYCH KLIENTÓW to pretekst do rozmowy, otwarcia relacji i współpracy bez sprzedawania. O czym trąbią największe szkoły trenerskie tego najstarszego zawodu świata.

Natychmiastowa gratyfikacja i realne wsparcie sprzedaży przez możliwość zamawiania materiałów POS online już PO PIERWSZYM ZAKUPIE, uławia zebranie kolejnych zamówień.

STALI KLIENCI otrzymujący zwrot pieniędzy w e bonach na dowolne wydatki i doceniający wygodę rozwiązania online będą kupować więcej i częściej.

 

Bezcenny czas na sprzedaż – program lojalnościowy

jak efektywnie oszczędzać czas dzięki programowi lojalnościowemu

Praca z programem OFFENSIS skutecznie zmniejsza czas i koszty działań tzw. działań operacyjnych. Takie działania realnie zabierają czas przedstawiciela handlowego, który mógłby być przeznaczony na realną sprzedaż.

Przykłady działań operacyjnych, które doskonale zastępuje nasz program lojalnościowy:

 • czas potrzebny na zebranie rozproszonych danych w Excelach, e mailach dotyczące klientów, całej bazy, ich sprzedaży czy aktywności,

Wystarczy zalogować się do programu, aby zobaczyć pełne dane teleadresowe klienta, jego sprzedaż i aktywność (zamówione nagrody czy mat POS).

 • przepalone litry paliwa  i czas na szukanie klienta „w ciemno” tylko po to , aby zaliczyć ilość wyznaczonych wizyt. Dla prawdziwego sprzedawcy nie są tym, o czym naprawdę marzy i na czym faktycznie może zarobić,

Jedziemy do klientów, którzy są realnie zainteresowani współpracą. To znacznie zwiększa konwersję i powodzenia całego procesu pozyskania klienta oraz zebrania pierwszego zamówienia.

 • papirologia związana m.in z wystawianiem fv marketingowych. Całe zamieszanie i czas związane z tym, aby nagradzać klienta za to, że robi u nas zakupy, czy zrobił extra ekspozycję,

Katalog nagród, dzięki e bonom już od 25 zl, to tani sposób gratyfikacji na odległość. Dzięki temu lojalizuje szybciej i większą ilość klientów jednocześnie. Ci wymieniają punkty na e -bony kiedy chcą,  kupując tanio i wygodnie online, co tylko zechcą bez dokumentów papierowych.

 • magazynowanie w bagażniku czy w garażu gadżetów i materiałów POS dla klientów, ich dostarczanie i serwis,

Wszystkie potrzebne materiały POS klient zamawia wygodnie online, są dostarczane z 1 magazynu co przyspiesza logistykę i zmniejsza koszty. Serwis odbywa się wygodnie online w postaci zdjęć przesyłanych przez klienta w ustalonej częstotliwości i czasie.

 

 

Chcesz za darmo zobaczyć, jak działa OFFENSIS i co widzi uczestnik na platformie online?

ZAŁÓŻ DARMOWE KONTO

O autorze
Avatar Elżbieta Ochlik
Blisko 15 letnie doświadczenie w sprzedaży telefonicznej i bezpośredniej. Ostatnie lata to intensywna współpraca z zespołami IT w zakresie tworzenia cyfrowych narzędzi , które pomagają zespołom sprzedaży osiągać lepsze wyniki.

Zostaw komentarz